Brwi z Instagrama. Wykonaj modną stylizację

Od kilku sezonów najmodniejsze brwi są gęste i dość mocno zaznaczone. Jak uzyskać efekt rodem z Instagramowych zdjęć, czyli grube, gładkie i pięknie wycieniowane łuki? Można zrobić to na kilka sposobów.

Sam makijaż brwi to nie wszystko. Musimy zacząć od początku, czyli oczywiście od nadania kształtu łukom. W tym sezonie szczególnie zależy nam na gęstości, zatem nie profilujemy brwi zbyt mocno. Jedynie nadajemy im kształt i pozbywamy się niesfornych włosków. Pamiętaj, by pęsety używać tylko u dołu łuku brwiowego, nigdy na górze. Jeśli brwi są długie i nie chcą się układać, należy dodatkowo delikatnie przyciąć je małymi nożyczkami, skracając odstające włoski.

Czas na makijaż

Modne brwi są stosunkowo ciemne. Do uzyskania upragnionego efektu musimy użyć kosmetyków, które pozwolą nam nie tylko je wygładzić i ułożyć, ale również wzmocnią kolor. Możesz wykorzystać kilka sposobów, by przyciemnić brwi.

Jeśli z natury masz je bardzo jasne, z pomocą przyjdzie ci henna do brwi. Jeden zabieg wystarcza na jakiś czas. Ważne jest umiejętne dobranie koloru i zachowanie umiaru. Źle wykonana henna daje bardzo nienaturalny efekt. Zawsze używaj sprawdzonych produktów i pamiętaj, ze na początek lepiej wybrać zbyt jasny kolor niż zbyt ciemny. Do popularnych dobrych produktów należy między innymi kultowa Henna Krakowska czy henna Refectocil.

W makijażu brwi możesz sięgnąć po tusz lub cienie. W uzyskaniu instagramowych brwi bardzo dobrze sprawdzi się również pomada. Aby uzyskać naturalny efekt, musisz umiejętnie umalować łuki. Nie chodzi o grube i klocowate linie, a o ładnie podkreślone wycieniowane brwi z estetycznym przejściem tonalnym.

Jak to zrobić?

Góra i dół w instagramowych brwiach są ciemniejsze, mocniej zaznaczone – podobnie jak zewnętrzny kącik. Aby uzyskać taki efekt, nabierz na pędzelek stosunkowo małą ilość kosmetyku i rozprowadzaj go od zewnętrznej strony ku wewnętrznej. Nie dokładaj produktu w trakcie malowania. Chodzi o to, by uzyskać naturalne przejście tonalne. Po nałożeniu kosmetyku możesz dodatkowo rozetrzeć go lekko palcem, by efekt był możliwe jak najbardziej naturalny a stopniowanie – delikatne.

Instabrwi są efektowne, grube i podkreślone. Jeśli po wykonaniu makijażu wydaje ci się, że ten makijaż do ciebie nie pasuje, najprawdopodobniej wykonujesz go nieumiejętnie. Ciemne płaskie i jednolite kreski nie pasują nikomu, a źle umalowane brwi wyglądają jak przyklejone do twarzy. Ćwiczenie czyni jednak mistrza. Wybierz dobry kosmetyk w kolorze, który pasuje do twojej karnacji, oprawy oczu oraz koloru włosów – i ćwicz do skutku. Bez wątpienia w krótkim czasie uda ci się uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Dodaj komentarz