lakier hybrydowy

8 najczęściej popełnianych błędów w manicure hybrydowym

Hybrydy to aktualnie jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Kobiety coraz częściej rezygnują z tradycyjnego lakieru do paznokci na rzecz lakieru hybrydowego. Równie popularne jest korzystanie z usług stylistek paznokci, jak i samodzielne wykonywanie manicure’u we własnym domu. Kobiety, które chcą same ozdabiać swoje paznokcie, bardzo często nieświadomie popełniają błędy, które negatywnie wpływają na trwałość stylizacji. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czego nie robić, by manicure utrzymywał się na paznokciach możliwie jak najdłużej.

1. Moczenie dłoni tuż przed wykonywaniem stylizacji

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że zabieg stylizacji paznokci powinien być poprzedzony nawilżeniem skóry dłoni oraz paznokci. Kąpiel w wodzie z dodatkiem odżywczych olejków to zazwyczaj stały element tego rytuału. Należy mieć świadomość, że chcąc krótko przed wykonaniem stylizacji poprawić kondycję płytki paznokcia, jednocześnie sprawiamy, że wykonana stylizacja nie będzie się na paznokciu długo utrzymywać. Tłusta warstwa na paznokciu sprawi, że lakier hybrydowy zacznie się odklejać i nieestetycznie wyglądać.

2. Źle przygotowana płytka

Jak już wspomnieliśmy, paznokieć z tłustą warstwą nie jest najlepszą bazą do wykonania stylizacji lakierem hybrydowym. Jak zatem przygotować paznokieć do nałożenia hybrydy? W pierwszej kolejności należy zmatowić paznokieć. Należy do tego użyć akcesoriów o wysokim stopniu gradacji. Może to być pilnik lub bloczek polerski. Kolejnym etapem przygotowywania paznokcia jest odtłuszczenie cleanerem.

3. Kaleczenie skórek

Bardzo ważnym etapem w przygotowywaniu paznokci do nałożenia lakieru hybrydowego jest usunięcie/odsunięcie skórek. W tej kwestii stylistki paznokci są podzielone. Część z nich wychodzi z założenia, że skórki należy wycinać. Jeśli się tego podejmiemy i wytniemy je nieumiejętnie, może dojść do skaleczeń, które staną się pożywką dla bakterii. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest odsunięcie ich za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego dłutka. Z pewnością zadanie ułatwi płynny preparat zmiękczający i rozpuszczający skórki. Należy także pamiętać, by usuwać z płytki paznokcia narastające twarde błonki. Pomocna okaże się frezarka do paznokci.

4. Lakier hybrydowy – zbyt duża ilość

Mogłoby się wydawać, że nałożenie grubszej warstwy lakieru pozwoli szybciej zakryć kolor naturalnej płytki paznokcia, jednak to duży błąd. Gruba warstwa lakieru nie zawsze równomiernie utwardzi się pod lampą, co spowoduje, że lakier po krótkim czasie od wykonania stylizacji zacznie odchodzić. Lepiej użyć mniejszej ilości lakieru hybrydowego i położyć więcej warstw (2-3).

5. Zalewanie skórek

Lakier hybrydowy bardzo dobrze rozprowadza się na płytce paznokcia, dlatego bardzo często zdarza się, że nieopatrznie dochodzi do zalewania skórek. W tych miejscach lakier nie utwardza się tak dobrze, co oczywiście powoduje, że stylizacja nie jest trwała. Warto więc przyłożyć większą staranność do nakładania lakieru w pobliżu skórek, a jeśli już dojdzie do miejscowego zalania, nadmiar lakieru należy usunąć drewnianym patyczkiem.

6. Używanie lampy o zbyt małej mocy

Na rynku dostępne są lampy o różnej mocy, od 6 W do 45. Należy mieć świadomość tego, że im mniejsza moc lampy, tym dłużej trwa utwardzanie poszczególnych warstw manicure’u, a nie zawsze lakier hybrydowy będzie odpowiednio utwardzony. Jaka lampa do hybryd jest najskuteczniejsza? Najczęściej stosowane są lampy o mocy 36 W. Można ją stosować zarówno na użytek domowy, jak i w salonie kosmetycznym.

7. Niezabezpieczenie wolnego brzegu

Bardzo często zapominamy o zabezpieczeniu wolnego brzegu, czyli końcówki paznokcia. Na wolny brzeg należy nałożyć każdą emalię nakładaną na paznokieć, czyli bazę, lakier hybrydowy oraz top. W przeciwnym razie między paznokieć a lakier może się dostawać woda, zanieczyszczenia, w efekcie czego lakier szybciej odpadnie od paznokcia.

8. Nieprawidłowe ściąganie lakieru

Najczęściej popełnianym błędem wśród kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hybrydami, jest nieodpowiednie ściąganie lakieru. Gdy lakier zacznie lekko odchodzić od paznokcia (z powodu jednego z powyższych punktów), może pojawić się w głowie myśl, by go ściągnąć, odrywając od paznokcia. Taki zabieg bardzo niszczy naturalną płytkę paznokcia! Lakier hybrydowy może być ściągany tylko na dwa sposoby: za pomocą frezarki lub przy użyciu acetonu.

Dodaj komentarz