manicure hybrydowy, lakiery hybrydowe

Niezastąpiony manicure hybrydowy

Jednym z elementów, który świadczy o zadbanych dłoniach są idealnie pomalowane paznokcie. Malowanie paznokci jest jednak czynnością, która budzi skrajne emocje. Z jednej strony idealnie pokryta kolorem płytka prezentuje się rewelacyjnie, z drugiej jednak ciężko utrzymać ją w takim stanie, gdyż już nawet po kilku godzinach mogą zacząć pojawiać się nieestetyczne odpryski. Jednak, dzięki rozwojowi branży beauty na rynku już kilka sezonów temu pojawiło się rozwiązanie tego problemu – manicure hybrydowy. O tym, dlaczego warto zapoznać się bliżej z tą formą stylizowania paznokci dowiecie się poniżej. 

Czym są lakiery hybrydowe?

manicure hybrydowy, lakiery hybrydoweLakiery hybrydowe to jedne z rodzajów emalii służących do malowania paznokci. W ich składzie, w przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów do paznokci nie ma rozpuszczalnika. Lakiery hybrydowe wymagają utwardzenia za pomocą specjalnych lamp emitujących światło UV lub LED. Ponadto manicure hybrydowy wymaga odpowiednio przygotowanej płytki paznokcia. Musi być ona matowa i odtłuszczona. Podstawowa stylizacja z użyciem hybryd wymaga trzech lakierów. Pierwszym z nich jest baza, którą kładziemy bezpośrednio na płytkę paznokcia. Następnie nakładamy wybrany, kolorowy lakier hybrydowy. Na końcu nakładamy wierzchnią warstwę ochronną, tak zwany top. Należy pamiętać, że każda z warstw musi zostać utwardzona bezpośrednio po jej nałożeniu.

Dlaczego warto stosować hybrydy?

manicure hybrydowy, lakiery hybrydowePowodów, dla których manicure hybrydowy jest warty zainteresowania jest wiele. Jego największą zaletą jest trwałość, która uznawana jest za jedną z najwyższych wśród produktów do malowania paznokci. Prawidłowo wykonana przy użyciu hybrydy stylizacja utrzymuje się na płytce paznokcia nawet do trzech tygodni w nienaruszonym stanie. To właśnie ten aspekt przemawia w największym stopniu na korzyść manicureu hybrydowego. Mimo, że jego wykonanie zajmuje stosunkowo więcej czasu niż przy użyciu tradycyjnego lakieru, to malowanie paznokci lakierem hybrydowym w kilkutygodniowym odstępie w pełni rekompensuje ten czas, który standardowo poświęcilibyśmy na standardowy manicure. Kolejnym argumentem, dla którego lakiery hybrydowe zasługują na uznanie jest łatwość wykonywania stylizacji przy jednoczesnym uzyskiwaniu profesjonalnego efektu. Manicure hybrydowy można bez problemu stworzyć samemu w domu, chociaż idealne wykonanie oczywiście wymaga wprawy. Należy także wyposażyć się w niezbędne produkty, jednak sam proces malowania hybrydami to prawdziwa zabawa i możliwość twórczego wyrazu. Jeszcze jedną zaletą lakierów hybrydowych jest ich wysoka pigmentacja. Każdy odcień jest intensywny i nie traci swojej głębi, aż do momentu zdjęcia zdobienia.

Dodaj komentarz