jaki pilnik do paznokci

Jakie są najpopularniejsze kształty paznokci?

Powtórzymy często powtarzany frazes: paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Dbamy o to, by prezentowały się schludnie, ale też efektownie. Stosujemy najrozmaitsze sposoby na ich dekorację. Trendy w stylizacji paznokci z sezonu na sezon się zmieniają i podobnie jest z kształtem paznokci. Aktualnie najmodniejsze są paznokcie w kształcie migdała, co nie oznacza, że nie możemy zdecydować się na inny kształt. Jest to polecane szczególnie wtedy, gdy chcemy optycznie nieco wydłużyć dłoń lub palce.

Jak dobrać kształt paznokci?

Moda modą, jednak pierwszym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wybierania kształtu paznokci, jest kształt oraz wygląd naszych dłoni i palców. Ogólna zasada mówi, że posiadaczki wąskich, smukłych dłoni o długich palcach mogą sobie pozwolić na paznokcie szersze o kanciastym wykończeniu. Jeśli natomiast nasze dłonie są stosunkowo szerokie, a palce krótkie, musimy wybierać takie kształty paznokci, które dłoń optycznie wydłużą. Na to, jak powinniśmy piłować nasze paznokcie, ma także wpływ kształt naszego naturalnego paznokcia: jeśli jest szeroki, to piłowanie ich w ostro zakończony szpic, może dać mizerny skutek, a paznokcie będą się prezentować nieestetycznie.

Jaki pilnik do paznokci wybrać?

Wiele kobiet zastanawia się, jaki pilnik do paznokci wybrać. Najczęściej sięgamy po pilniki metalowe, które są przecież powszechnie dostępne w sklepach, są tanie i co najważniejsze, bardzo szybko spiłowują płytkę paznokcia. Należy jednak mieć świadomość tego, że pilnik metalowy najbardziej tę płytkę paznokcia niszczy. Zatem jaki pilnik do paznokci wybrać? Najlepiej sprawdzi się pilnik szklany lub papierowy o drobnej ziarnistości. Taki pilnik bardzo dobrze scali brzegi paznokcia, dzięki czemu płytka nie będzie się rozdwajać.

Akcesoria do manicure – co jeszcze będzie potrzebne?

Zanim przystąpimy do opiłowywania paznokci, musimy wykorzystać jeszcze inne akcesoria do manicure. Jednym z nich jest kopytko do skórek. Kopytko do skórek pozwala w bezbolesny sposób odsunąć skórki z powierzchni płytki paznokcia. Gdy skórki są już odsunięte, możemy je tak pozostawić lub sięgnąć po małe cążki i je usunąć. W tej kwestii kosmetyczki spierają się ze sobą. Część jest za wycinaniem skórek, z kolei druga grupa odradza takich zabiegów. Same musimy zdecydować, które wyjście jest dla nas najlepsze.

Technika piłowania paznokci

Najważniejsze zasady piłowania paznokci:

  1. Starajmy się piłować paznokcie wtedy, gdy dłoń ma stabilne oparcie – nigdy nie piłujmy paznokci w powietrzu.

  2. Paznokcie piłujmy tylko wtedy, gdy są suche.

  3. Paznokcie piłujmy tylko w jednym kierunku.

Najpopularniejsze kształty paznokci

Paznokcie owalne. Ten kształt uchodzi za najbardziej uniwersalny. Powinny się na niego decydować kobiety, których paznokcie są narażone na uszkodzenia mechaniczne (np. podczas pracy przy komputerze), ponieważ tak spiłowana płytka paznokcia jest najmniej narażona na złamania i rozdwajanie. By uzyskać taki kształt, należy paznokcie spiłować zgodnie z kształtem opuszków palca.

Paznokcie kwadratowe. Ten kształt sprawdza się u kobiet o długich, smukłych palcach. Należy mieć świadomość tego, że ostro zakończone krawędzie są bardziej narażone na uszkodzenia i złamania. Taki kształt uzyskamy, piłując paznokcie prostopadle do palca.

Paznokcie kwadratowe i zaokrąglone. Jest to bardziej subtelna wersja paznokci kwadratowych, która także bardzo dobrze wygląda w przypadku smukłych palców. Kształt uzyskujemy podobnie jak w przypadku paznokci kwadratowych: po spiłowaniu paznokci „w kwadrat” zaokrąglamy pilnikiem ich boczne krawędzie.

Paznokcie w szpic. Ten kształt w ostatnich latach był bardzo modny. Na pewno tak spiłowany paznokieć prezentuje się bardzo spektakularnie, jednak nie każda kobieta może sobie na taki kształt pozwolić. Przeszkodą może być wykonywany zawód czy obecność w domu małego dziecka. Innym problemem jest fakt, że ciężko uzyskać taki efekt poprzez domową stylizację, bez ingerencji kosmetyczki i specjalnych preparatów do przedłużenia paznokci. Szpic najkorzystniej prezentuje się na paznokciach o długości min. 1 cm. Przed spiłowaniem płytki należy wyznaczyć punkt centralny paznokcia, do którego będziemy spiłowywać boki. Boczne strefy paznokci piłujemy symetrycznie, aż do uzyskania ostrego zakończenia.

Paznokcie w kształcie migdałów. To łagodniejsza wersja paznokci w szpic. W tym przypadku paznokieć nie musi być tak długi. Boczne części paznokcia piłujemy pod kątem 45 stopni, a wierzchołek lekko zaokrąglamy. Kształt ma oczywiście jak najbardziej nawiązywać do kształtu orzecha o obłym kształcie. Paznokcie w kształcie migdała doskonale wysmuklają dłoń, dlatego szczególnie polecane są paniom o szerszych dłoniach i krótkich palcach.

Dodaj komentarz