Manicure tytanowy – jak wykonać go krok po kroku?

Pisaliśmy już o zaletach manicure tytanowego, który jest świetną alternatywą dla paznokci hybrydowych. Fakt, że Polki coraz częściej szukają informacji na temat tego rodzaju zdobienia paznokci, skłonił nas do przygotowania krótkiego poradnika na temat. Jak zatem wykonać manicure pudrowy w zaciszu własnego domu?

Krok 1. Manicure pudrowy, zresztą jak każdy inny, należy rozpocząć od przygotowania płytki paznokcia. Nadajemy więc paznokciom odpowiedni kształt oraz odsuwamy skórki specjalnym patyczkiem. Bezpośrednio przed przystąpieniem do nakładania kolejnych warstw należy odtłuścić paznokieć przy użyciu primera. W zależności od rodzaju użytych produktów czasem konieczne jest wypolerowanie płytki polerką o gradacji 180.

Krok 2. Na całą płytkę paznokcia nakładamy cienką warstwę żelu bazowego, a następnie wkładamy paznokieć do pojemniczka z pudrem. Musimy pamiętać o tym, że puder przyklei się tylko w tym miejscu, gdzie znajduje się lakier tytanowy, więc jego rozprowadzenie na paznokciu należy wykonać niezwykle starannie.

Krok 3. Należy odczekać chwilę na wyschnięcie pierwszej warstwy i następnie powtórzyć czynność, czyli nałożyć ponownie lakier tytanowy i zanurzyć paznokieć w pudrze. Nadmiar pudru można usunąć palcem lub przy użyciu niewielkich rozmiarów pędzelka do pyłków.

Krok 4. Na paznokieć nakładamy żel top, czyli lakier tytanowy nabłyszczający.

Krok 5. Ostatnim krokiem jest nałożenie ostatniej warstwy, czyli topu do manicure tytanowego – to on sprawia, że manicure pudrowy jest tak trwały.

Dlaczego warto wybierać produkty Color Club?

Na rynku produktów do stylizacji paznokci, odkąd manicure tytanowy stał się tak modny w Polsce, pojawiło się wiele zagranicznych marek, które oferują dobrej jakości produkty, które można nabyć w przystępnej cenie. Jedną z nich jest Color Club. Amerykańska marka powstała już w 1979 roku, więc może się pochwalić sporym doświadczeniem w zakresie tworzenia produktów do ozdabiania paznokci. Mimo że marka dedykuje swoje produkty do profesjonalnych salonów kosmetycznych, w których pracują profesjonalne stylistki paznokci, nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich w zaciszu własnego domu. Z pewnością przekonuje do tego wysoka jakość pudrów, które są bardzo dobrze napigmentowane, a poza tym dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Szeroka gama odcieni sprawia, że każda kobieta znajdzie swoje ulubione kolory. Pudry Color Club dają gwarancję trwałości. Manicure wykonany przy ich użyciu utrzymuje się na paznokciach nawet 21 dni!

Manicure tytanowy to propozycja dla kobiet, które szukają nowych rozwiązań w zakresie stylizacji paznokci. Takie zalety jak brak konieczności naświetlania paznokci lampą oraz wysoka wytrzymałość, sprawiają, że ten rodzaj stylizacji staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularny. Co więcej, sposób przygotowania manicure’u nie jest skomplikowany, więc może się go podjąć każda kobieta, jeśli wcześniej zadbała o zakup potrzebnych pudrów i innych akcesoriów.

Dodaj komentarz