manicure japoński p.shine

Na czym polega manicure japoński P.Shine?

Paznokcie bardzo często są zmorą wielu kobiet. Praca przy komputerze, a ściślej mówiąc, pisanie na klawiaturze, niemal codzienny kontakt z detergentami, a także nieodpowiednia dieta – wszystko to sprawia, że płytka paznokcia może być krucha i łamliwa. Jeśli zadajemy sobie odwieczne pytanie: jak wzmocnić paznokcie, czas na poznanie nowej metody stylizacji paznokci. Sprawdźmy zatem, czym jest manicure japoński P.Shine.

Manicure japoński – charakterystyka

Manicure japoński przyczynia się do odratowania zniszczonych paznokci. Przyczyn złego stanu płytki paznokcia może być wiele: zaczynając od nieprawidłowej diety, ubogiej w witaminy i minerały, a kończąc na częstym kontakcie z detergentami. Stan paznokci można jednak poprawić, decydując się właśnie na manicure japoński P.Shine (P.Shine to marka, która przywędrowała do nas właśnie z Japonii i tylko zestaw tych kosmetyków może zagwarantować zadowalający efekt).

Ten zabieg regeneracji paznokci wywodzi się od japońskich arystokratek, które szukały sposobu na piękne, błyszczące, ale zarazem naturalne paznokcie. Manicure japoński jest stosowany już od 400 lat. Polega na nacieraniu płytki odpowiednimi substancjami, które sprawiają, że paznokcie są mocne, gładkie i błyszczą.

Manicure japoński P.Shine polega na wcieraniu w płytkę paznokcia pasty, a następnie pudru. Jakie składniki w nich znajdziemy? W produktach P.Shine znajduje się przede wszystkim krzemionka z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratyna, witaminy A i E.

Manicure japoński P.Shine – krok po kroku

Decydując się na zakup zestawu P.Shine, nie trzeba się dłużej zastanawiać nad tym, jak wzmocnić paznokcie. Proces wykonywania manicure trwa zaledwie 30-40 minut i już po pierwszym razie widać zadowalające efekty.

panicure japoński p.shine

Pierwszym krokiem w tej stylizacji paznokci jest przygotowanie płytki, czyli zmatowienie jej powierzchni. Akcesoria do manicure, a w tym polerkę, która będzie do tego potrzebna, znajduje się w ofercie sklepu HappyMani.pl.

Następnie wcieramy w płytkę paznokcia „1 Paste” przy użyciu zielonej polerki. Kolejnym krokiem jest wtarcie w paznokcie Produktu „2 Powder” za pomocą polerki w kolorze różowej. W zestawie P.Shine znajdują się akcesoria do manicure, które ułatwiają proces przygotowania manicure’u. Dwustronny pilniczek służy do skracania i zmatowienia paznokci, natomiast plastikowa szpatułka służy do nakładania pasty oraz pudru na polerkę, ale też do odsunięcia skórek przed zabiegiem.

Częstotliwość zabiegu

Manicure japoński pozwala już po pierwszym zabiegu widzieć pierwsze efekty. Paznokcie są znacznie mocniejsze, twardsze, mienią się bladoróżowym połyskiem i taki efekt utrzymuje się 1,5 tygodnia. Zabieg należy wykonywać nie częściej niż co 3 tygodnie (musimy dać czas płytce odrosnąć). Powodem jest sposób nakładania produktów na paznokcie. Częstokrotne pocieranie paznokcia może wbrew pozorom przyczynić się do jego osłabienia.

Manicure japoński najlepiej traktować jako czas na regenerację paznokci po stylizacji hybrydowej lub innej. Nie powinno się go jednak wykonywać bezpośrednio po przedłużaniu paznokci, niezależnie od tego, czy stosowaliśmy metodę żelową, czy akrylową. Paznokcie po przedłużaniu są zbyt cienkie i proces nakładania pasty i pudru byłby bardzo nieprzyjemny. Jest jeszcze jedno zastrzeżenie: przez 2 tygodnie od wykonania zabiegu nie powinno się malować paznokci. Powód jest prosty: na tak natłuszczonej płytce lakier nie będzie się utrzymywać.

Dodaj komentarz