Nowość w świecie manicure – paznokcie tytanowe

Tytan jest jednocześnie lekki i bardzo wytrzymały. Nazwa nowoczesnej techniki stylizacji paznokci odnosi się właśnie do owych właściwości wszechstronnego metalu o wielu zastosowaniach. Tytanu dodaje się do rozmaitych stopów metali, by poprawić ich fizyczne właściwości, jak rozciągliwość, odporność na korozję czy uszkodzenia. W produktach do nowoczesnego manicure opierającego się na zastosowaniu kolorowych pyłków znajduje się między innymi właśnie dwutlenek tytanu. Jakie zalety posiadają stylizacje paznokci wykonane ta metodą?

Tytanowe paznokcie są najnowszą alternatywą dla hybrydy. Są tak samo – a może nawet bardziej trwałe. Uzyskana powierzchnia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odpryskiwanie itp. Nie traci koloru z czasem i charakteryzuje się pięknym połyskiem. Tak jak hybryda, manicure tytanowy pozwala nam cieszyć doskonałym efektem przez kilka tygodni.

Zalety są te sam co w przypadku znanej i lubianej kombinacji lakieru i żelu. Nie można jednak powiedzieć tego samego o wadach. Manicure tytanowy zdaje się mieć ich znacznie mniej:

– do wykonania stylizacji nie potrzebujesz lampy UV/LED,

– produkty do manicure tytanowego nie uszkadzają płytki,

– bazy witaminowe pozwalają odżywić paznokcie i wzmocnić je,

– przy aplikacji nie używasz kolorowego lakieru, a jedynie zanurzasz paznokieć w kolorowym pyłku.

Manicure tytanowy może być dobrą alternatywą dla użytkowniczek uczulonych na hybrydę lub takich, które z różnych powodów nie zamierzają kupować lampy. To też ciekawa propozycja dla profesjonalnych stylistek poszukujących branżowych nowości.

Najważniejszy jest kolor!

Jeśli chodzi o dostępne kolory, pyłki do manicure tytanowego w niczym nie ustępują hybrydowym lakierom. Są mocno napigmentowane i zapewniają dobre krycie. Wśród markowych produktów dostępne są zarówno pyłki pastelowe, ciemne kolory, neony czy np. pyłki brokatowe. Możemy zatem stworzyć dowolną stylizację tak samo jak z wykorzystaniem innych metod. Dobre marki, które specjalizują siew produktach do manicure tytanowego to między innymi Gelish, Cuccio czy Entity.

 

Gelish, kolory

 

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistką czy amatorsko zajmujesz się stylizacją paznokci, nauka nowej techniki nie powinna zająć ci wiele czasu. Manicure tytanowy to stosunkowo szybka i prosta metoda na uzyskanie mocnych i błyszczących paznokci w dowolnym kolorze.

Dodaj komentarz