blok polerski

Pilniki do paznokci i bloki polerskie – co należy o nich wiedzieć?

Akcesoria do manicure są potrzebne każdej kobiecie, która chce utrzymać nienaganny wygląd paznokci. Jeszcze kilkanaście lat temu do piłowania paznokci i nadawania im kształtu wykorzystywałyśmy tradycyjny metalowy pilnik. Dziś sklepowe półki niemal uginają się od ilości różnego rodzaju pilników do paznokci i bloków polerskich, które różnią się między sobą stopniem gradacji oraz kształtem. Jak wśród takiego ogromu produktów wybrać pilnik idealny dla siebie? Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy otrzymać, ale dokładniej wyjaśnimy to w niniejszym artykule.

Gradacja pilnika – co to takiego?

Gradacja pilnika to inaczej jego ziarnistość – informacja ile ziarenek znajduje się na 1 centymetrze kwadratowym pilnika. Zasada jest więc prosta: im większa liczba ziarenek, tym łagodniejszy będzie pilnik lub blok polerski.

Jaki wybrać pilnik?

Akcesoria do manicure, jakimi są pilniki to bardzo szeroka grupa produktów. Ich wybór należy dobrać do własnych preferencji, ale też oczekiwań. Nie ograniczajmy się jednak tylko do jednego pilnika. Mając pod ręką ich kilka rodzajów, możemy nadać swoim paznokciom naprawdę piękny kształt. Rozpoczynając manicure od użycia najostrzejszych pilników i stopniowo przechodząc do najłagodniejszych, maksymalnie wygładzimy krawędzie paznokcia. Pilniki o jakiej gradacji najczęściej dostępne są na rynku?

Pilnik 80/100

Pilnik o gradacji 80/100 jest bardzo ostry i powinien być używany przez osoby profesjonalnie zajmujące się stylizacją paznokci. Stosowany jest do spiłowywania wierzchniej warstwy paznokci żelowych i akrylowych. 80 sprawdza się w przypadku nadawania kształtu i wyrównywania twardej powierzchni akrylu, natomiast 100 do paznokci żelowych. Pilniki o takiej gradacji to nie są akcesoria do hybrydy – ścieranie lakieru hybrydowego tym pilnikiem mogłoby się skończyć uszkodzeniem naturalnej płytki paznokcia.

Pilnik 100/180

Oczywiście 100 sprawdza się w przypadku paznokci żelowych, natomiast 180 może być wykorzystywana do spiłowywania naturalnej płytki paznokcia. Wykorzystywany jest do skrócenia długości paznokcia oraz nadania mu odpowiedniego kształtu. Średnia ziarnistość pilnika sprawia, że paznokcie można wypiłować sprawnie i szybko.

Pilnik 120/180

Ten rodzaj pilnika pozwala nie tylko na nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu, ale także na wykończenie i wygładzenie ich krawędzi.

Pilnik 180/240

Pilniki o gradacji 180/240 to niezbędne akcesoria do hybrydy. Pilnik o takiej gradacji jest bardzo delikatny, więc będzie idealny do wykończenia obróbki paznokci. Z jego pomocą można wygładzić i zmatowić płytkę paznokcia, bez narażania jej na uszkodzenia.

Pilnik a jego kształt

Kształt pilnika nie jest bez znaczenia. Pilniki proste są najbardziej tradycyjne i tak naprawdę uniwersalne. Pilniki proste i cienkie służą do spiłowywania paznokci tuż przy skórze, przy wolnym brzegu. Pilniki łódki są połączeniem tradycyjnego pilnika z jego zaokrągloną wersją i pozwala opracowywać wały paznokciowe. Pilnik w kształcie banana pozwala na obróbkę paznokcia w trudno dostępnych miejscach, bez narażania skórek na uszkodzenie.

Blok polerski

Blok polerski w porównaniu do pilników jest znacznie delikatniejszy. Służy do matowienia i polerowania paznokcia. Nie niszczy naturalnych paznokci, lecz delikatnie je wygładza i pomaga pozbyć się fałd i nierówności. Bloczki o gradacji 240, 280, 320 i 460 służą do polerowania i nadawania paznokciom połysku.

blok polerski

Dodaj komentarz