Przedświąteczne porządki a stan paznokci

Wielkanoc tuż-tuż. Okres świątecznych porządków powoli się kończy i zaczynamy się zabierać za przygotowywanie świątecznych potraw. Ostatni tydzień przed Wielkanocą jest męczący nie tylko dla nas, ale także dla naszych paznokci. Codzienne, kilkugodzinne sprzątanie, niemal ciągły kontakt z wodą – wszystko to znacznie osłabia płytkę paznokcia. Co zrobić, by w czasie Świąt móc się jednak pochwalić przed rodziną pięknie wystylizowanymi paznokciami?

Sprzątanie a kondycja paznokci

Nie jest tajemnicą, że długotrwały kontakt z wodą, a przede wszystkim ze środkami czyszczącymi, ma niekorzystny wpływ na stan naszych paznokci. Płytka paznokcia po całym tygodniu sprzątania i gotowania może się łamać, rozdwajać i stracić blask. Jednym słowem: okres świątecznych przygotowań sprawia, że nasze paznokcie mogą być w opłakanym stanie.

Także kobiety, które jakiś czas temu zrobiły sobie manicure hybrydowy, mogą odczuwać niekorzystny wpływ wody i detergentów na wygląd stylizacji. Nawet najlepszej jakości lakiery hybrydowe mogą w takich warunkach odchodzić od płytki paznokcia lub nieestetycznie pękać, a to niesie ze sobą konieczność ściągnięcia lakieru.

Jak dbać o paznokcie podczas porządków?

Jeśli chcemy zachować nienaganny wygląd paznokci po całym tygodniu sprzątania, powinniśmy się zaprzyjaźnić z rękawiczkami gumowymi. Gumowa powłoka rękawiczki będzie idealną barierą dla wody oraz szkodliwych środków czyszczących. W rzeczywistości wygląda to jednak tak, że tylko niewielka część z nas sięga po rękawiczki, tłumacząc się różnymi wymówkami. Panie twierdzą, że rękawiczki są niewygodne, zsuwają się z dłoni lub są za ciasne albo powodują nadmierną potliwość. Na każdy z tych problemów jest rozwiązanie. Kluczową sprawą jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, a na potliwość pomoże użycie talku – ot, cała tajemnica!

No dobrze. Wiemy, że rękawice gumowe w czasie sprzątania należy zakładać, ale załóżmy, że tym razem o nich zapomniałyśmy. Jak doprowadzić nasze zniszczone paznokcie do porządku?

Jak wzmocnić paznokcie?

Przedświąteczny piątek jest zazwyczaj tym dniem, kiedy nasze mieszkania już lśnią, więc jest to idealny dzień na to, żeby zastanowić się nad tym, jak wzmocnić paznokcie. Czas na to, aby dać swoim paznokciom dzień wytchnienia. Zmyjmy lakier do paznokci, ściągnijmy hybrydę i w pierwszej kolejności sięgnijmy po podstawowe akcesoria do manicure. Co powinniśmy mieć pod ręką? Akcesoria do manicure jak pilnik do paznokci, cążki, dłutko do odsuwania skórek – to absolutna podstawa. Manicure zacznijmy od podcięcia/obcięcia paznokci (w zależności od ich stanu) i nadania im pilnikiem odpowiedniego kształtu. Kolejnym krokiem jest odsunięcie nieestetycznych skórek. Na koniec warto sięgnąć po bloczek polerski z warstwą ścierającą o wysokim stopniu gradacji oraz warstwą polerującą. Bloczek pomoże nam usunąć zanieczyszczenia z paznokci oraz nada płytce blask.

Na tym etapie nie malujemy jeszcze paznokci lakierem Vinylux (o tym, dlaczego wybrać ten lakier, napiszemy później). Tak jak zostało wspomniane wcześniej, paznokcie potrzebują chwili odpoczynku. Na płytkę paznokcia warto nałożyć witaminową odżywkę, a na noc posmarować dłonie oliwką i włożyć rękawiczki bawełniane. Po takim zabiegu o poranku skóra na dłoniach będzie wygładzona, napięta, a wały okołopaznokciowe nie będą przesuszone.

Vinylux – lakier do zadań specjalnych

Wyżej wspomnieliśmy już o lakierze marki Vinylux nie bez przyczyny. Śmiało można stwierdzić, że jest to lakier do zadań specjalnych i szczególnie sprawdzi się wtedy, gdy nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie manicure’u hybrydowego lub na umawianie się na stylizację paznokci do kosmetyczki. Lakiery Vinylux przede wszystkim wysychają znacznie szybciej w porównaniu do tradycyjnych lakierów do paznokci, a utwardzają się pod wpływem promieni słonecznych – im więcej słońca, tym lakier będzie twardszy. Kolejną zaletą jest jego trwałość. Na płytce paznokcia w niezmienionym stanie utrzymuje się nawet 7 dni. Dzięki temu możemy pomalować paznokcie tuż przed Wielkanocą i podczas Świąt, a także kilka dni po nich cieszyć się pięknie wystylizowanymi paznokciami. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla zabieganych kobiet, które wszystko chcą mieć dopięte na ostatni guzik!

vinylux

Dodaj komentarz