blond włosy

Blond włosy – pielęgnacja, stylizacja. Co robisz źle?

Niezależnie od kontynentu, zasobności portfela, urody czy rasy, większość kobiet na świecie dąży do tego, aby być najlepszą wersją siebie i czuć się w swoim ciele jak najlepiej. Niektóre z nas każdego dnia wykonują staranny makijaż, ponadto dbamy o estetyczny wygląd paznokci i dłoni oraz dokładnie wybieramy strój. Dla wielu, to właśnie włosy są największym atrybutem kobiecości- nic więc dziwnego, że uwielbiamy o nie dbać i sprawiać by wyglądały jak najlepiej.

Niestety, nie każda z nas jest zadowolona ze swojego naturalnego koloru włosów. Obecnie na ulicach możemy spotkać naprawdę mało kobiet, które nigdy nie próbowały zmienić odcienia lub nie farbują włosów stale.

Rozjaśniane blond włosy są jednymi najcięższych w pielęgnacji. Wpływa na to wiele czynników, o których dowiesz się z tego artykułu. Z doświadczeń wielu kobiet można wnioskować, że regularne farbowanie jest męczące i bardzo osłabia włosy.

Aby rozjaśniane pasma wyglądały dobrze, musimy przestrzegać pewnych zasad oraz stosować odpowiednie i dobrane kosmetyki oraz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pielęgnacja włosów blond to jedna sprawa, jednak jak powinno wyglądać mycie, suszenie, rozczesywanie? Zapraszam na krótki poradnik, o tym na czym warto jest się skupić, jeśli jesteś posiadaczką rozjaśnianych, blond włosów.

pielęgnacja włosów blond

Blond włosy – dlaczego są aż tak wymagające?

Blondynki, które regularnie korzystają z usług fryzjera mogą doświadczyć wielu kłopotów, jeśli nie przestrzegają zasad pielęgnacji i stylizacji. Mimo tego, że zazwyczaj efekt końcowy jest cudowny i wychodzisz od fryzjera zadowolona, już kilka dni po wizycie, Twoje włosy mogą zacząć się „dziwnie” zachowywać, być niesforne, matowe lub plączące. Niestety, to jedne z wielu problemów, jakie możesz napotkać.

Blond włosy mają silną tendencję do matowienia. Główną tego przyczyną jest to, iż podczas koloryzacji fryzjerzy stosują różne środki chemiczne, które otwierają łuski włosa (w celu wytrącenia melaniny- ciemnego barwnika). Po jego wypłukaniu z pasm, łuski są zamykane, dzięki zastosowaniu odpowiedniej odżywki czy maski. Jeśli Twój fryzjer pominie ten istotny krok, włosy mogą stać się szorstkie i matowe od razu. To tylko pokazuje, jak ważna jest pielęgnacja włosów po zabiegach tego typu.

A więc, co lubią blond włosy?

Aby jak najdłużej cieszyć się blond włosami, które będą lśniące, zdrowe i mocne, warto jest stosować kilka prostych zasad.

Włosy rozjaśniane – pielęgnacja zaczyna się podczas mycia

Nie wiem czy wiesz, ale pielęgnacja włosów blond zaczyna się już na tym etapie. Mycie włosów jest bardzo istotnym czynnikiem, dlatego musi odpowiednio przebiegać, szczególnie w kontekście włosów rozjaśnianych. Dużym odkryciem było to, aby nie nakładać szamponu na całą ich długość. Dzięki temu pozbędziesz się przesuszonych końcówek- tego chcemy unikać za wszelką cenę.

Jeśli Twoje blond włosy są przesuszone, zastosuj taki oto schemat:

1. Od ucha w dół nałóż dość obficie odżywkę lub maskę na wilgotne włosy (nigdy na bardzo mokre mokre!). Nie spłukuj tego produktu przez cały proces mycia. Ten krok zabezpiecza włosy przed szkodliwym i silny działaniem szamponu.
2. Umyj skórę głowy ulubionym szamponem i spłucz maskę lub odżywkę za pomocą wody i powstałej piany.
3. Ponownie nałóż odżywkę na wilgotne włosy i zostaw ją na czas, który jest określony przez producenta. Spłucz i gotowe!

Jest to ulubiona metoda mycia posiadaczek farbowanych blond włosów, która faktycznie działa. Dzięki niej są one odpowiednio odżywione, przyjemne w dotyku i miękkie.

Suszenie oraz rozczesywanie

Fryzjerzy jednogłośnie twierdzą, że blond włosy nie znoszą suszenia zbyt gorącym powietrzem. W tej kwestii mamy dwa wyjścia. Pierwszą i najpopularniejsza metodą jest używanie zimnego lub letniego nawiewu. Jeśli Twoje włosy są dosyć krótkie i wiesz, że wyglądają dobrze kiedy schną naturalnie- rób tak, jak najczęściej.

Odpowiednia pielęgnacja włosów to również poprawne rozczesywanie. Blondynki wiedzą, że nie jest to czasem takie proste. Jeśli Twoje włosy są kręcone lub falowane naturalnie, poleca się je rozczesywać na mokro (aby uniknąć puszenia się). Włosy proste mogą być czesane na sucho, jednak są od tego wyjątki. U wielu kobiet, ta metoda się nie sprawdzi. Włosy wilgotne są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, szybciej się łamią i kruszą.

Dlatego zaopatrz się w specjalną szczotkę (np. Tangle Teezer) lub grzebień o grubych oczkach. Warto wspomagać się również odżywkami bez spłukiwania lub olejkiem.

włosy rozjaśniane pielęgnacja

Co z olejowaniem i silikonami?

Olejowanie jest to długotrwały i skomplikowany proces pielęgnacyjny, dlatego doskonale zdaje sobie sprawę, że nie każda z nas ma na to czas oraz ochotę. Jednak tę metodę poleca się stosować jedynie raz na 2-3 tygodnie. Pielęgnacja włosów farbowanych powinna być oparta o produkty bogate w składniki odżywcze, dlatego oleje są świetnym pomysłem. Pozytywnie wpływają na strukturę włosa oraz wygląd. Olejowane sprawia, że blond włosy są lśniące i miękkie.

Od wielu lat próbuje się wmówić kobietom, że muszę one za wszelką cenę unikać silikonów w produktach. Okazuje się jednak, że włosy rozjaśniane lubią ten składnik. Jest to jeden z najlepszych „ochraniaczy” włosów wysokoporowatych, przesuszonych oraz kruchych. Dodatkowo, silikony chronią przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak powinny być one łatwo zmywalne.

Dodaj komentarz