metody zagęszczania włosów, zagęszczanie włosów, przedłużanie włosów

Kilka słów na temat przedłużania włosów

Dla wielu kobiet długie i gęste włosy stanowią wyznacznik kobiecości, który jednak dla większości nie jest prosty do osiągnięcia. Istnieje wiele domowych sposobów, które teoretycznie mają pobudzić porost włosów. Również na rynku farmaceutycznym możemy znaleźć nie jedne tabletki, które obiecują nam zwiększenie objętości fryzury. Jednak nawet gdyby wierzyć obietnicą to ich spełnienie wymaga długiego czasu oczekiwania na efekty i skrupulatnego działania. Dlatego też branża urodowa wyszła na przeciw kobietom i zaproponowała przedłużanie włosów. Ten sposób na natychmiastową zmianę fryzury szybko stał się popularny. W poniższym wpisie zaprezentowane zostaną najbardziej znane metody zagęszczania włosów.

Co warto wiedzieć o zagęszczaniu włosów?

metody zagęszczania włosów, zagęszczanie włosów, przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów zyskało grono fanek głównie ze względu na oszałamiający efekt, jaki można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Metody zagęszczania włosów są różne. Jedne stanowią doraźną pomoc w zwiększeniu objętości fryzury i wydłużeniu włosów, inne z kolei są sposobem na kilkumiesięczną zmianę wyglądu. Wśród metod przedłużania wymienić można między innymi metodę: clip in, keratynową czy kanapkową. Każda z metod dostosowana jest do innych potrzeb. Sposób, w jaki przeprowadzimy zagęszczanie włosów oraz ich długość jest kwestią indywidualną, którą powinniśmy skonsultować z profesjonalistą. Równie istotna, co samo przedłużanie jest pielęgnacja doczepianych włosów. Najlepiej do zagęszczania sprawdzają się naturalne włoski, które nigdy nie były poddawane żadnym fryzjerskim zabiegom. Są one odpowiednio selekcjonowane, dzięki czemu doskonale zlewają się z naszymi własnymi pasemkami. Zdecydowanie „prawdziwe” włosy są bardziej rekomendowane do przedłużania niż te wykonane z syntetycznego materiału. 

Trwałe metody przedłużania włosów

Dla kobiet, które chcą cieszyć się długimi włosami każdego dnia poleca się wybór jednej z kilku metod trwałego przedłużania włosów. Czas, przez który efekty zabiegu będą się utrzymywać na włosach klientki zależą od samego wykonania zabiegu, rodzaju włosów, rodzaju metody oraz pielęgnacji. Jednak zagęszczane włosy trwałymi metodami mogą pozostać z nami w niezmienionym stanie nawet do 9 miesięcy, chociaż w wielu przypadkach co 2-3 miesiące konieczne są wizyty mające na celu poprawienie doczepianych pasemek, co wynika z naturalnego wzrostu włosa. Przedłużanie włosów można wykonać na przykład metodą keratynową. Wykorzystuje się tu podgrzaną do temperatury 180 stopni Celsjusza keratynę, za pomocą której dokleja się pasemka włosów do tych naturalnych. Innym sposobem są mikroringi. Przy użyciu małych, zazwyczaj aluminiowych pierścieni doczepia się kosmyki do naturalnych włosów. Przy metodzie kanapkowej z kolei doczepiane włosy umieszczone są na specjalnych, cienkich taśmach. Mocuje się je tuż przy linii włosów. Ostateczny efekt i długość, jakie uzyskamy po zagęszczaniu włosów wynika również z kondycji naszej aktualnej fryzury.

Metody zagęszczania włosów na specjalne okazje

metody zagęszczania włosów, zagęszczanie włosów, przedłużanie włosów

Często zdarza się tak, że na co dzień krótka lub półdługa fryzura nam odpowiada. Jednak przy wielkich okazjach takich, jak ślub czy większych wyjściach chciałybyśmy mieć długie i geste włosy, które ozdobiłyby naszą stylizację lub pozwoliłyby na stworzenie fantazyjnej fryzury. Nie chcąc jednak poddawać się zabiegowi przedłużania włosów nadal mamy możliwość podrasować naszą naturalną fryzurę. Wystarczy zdecydować się na zagęszczanie włosów za pomocą clip in’ów lub wykorzystać włosy na żyłce. Odpowiednie ich założenie wymaga wprawy, którą jednak łatwo nabrać już po kilku próbach. Taka metoda przedłużania pozwala na osiągnięcie szybkiej zmiany fryzury i nie wymaga wizyty w salonie kosmetycznym. Istotne jest jednak, aby nigdy nie kłaść się spać z takimi włosami, ponieważ mogą się one poplątać. Najlepsze jest jednak to, że odpowiednio pielęgnowane włosy posłużą nam przez długi czas.

Dodaj komentarz