pielęgnacja włosów przedłużanych kosmetyki

Pielęgnacja włosów przedłużanych w pigułce

Przedłużane włosy pozwalają nam na szybką zmianę fryzury zarówno na co dzień jak i na wyjątkową okazję. Popularność tych zabiegów wzrasta, podobnie z możliwościami, jakie nam dają. Efekt to nie wszystko, bardzo ważne jest zadbanie o to, by pielęgnacja włosów przedłużanych była przeprowadzana w odpowiedni sposób. Sprawdźmy, jakie kosmetyki do przedłużanych włosów powinniśmy stosować.

Jak myć włosy przedłużane?

kosmetyki do przedłużanych włosów mycieWbrew pozorom temat jest ważniejszy niż nam się wydaje. Jeśli dopiero przeszliśmy zabieg przedłużania, musimy wstrzymać się z myciem co najmniej jedną dobę, a najlepiej, jeśli to możliwe, nawet dwie doby. Zanim przystąpimy do mycia, włosy należy rozczesać, bo nie zaleca się robić tego, gdy są one mokre. Kolejną, ważną zasadą jest utrzymanie odpowiedniej pozycji głowy – starajmy się nie myć włosów pochylając się do przodu, bo możemy zwiększyć prawdopodobieństwo poplątania pasemek.

Niezwykle istotne jest to, by kosmetyki do przedłużanych włosów, używane do mycia, nie posiadały w składzie alkoholu, etanolu i olejków, które między innymi mogą wysuszać. Jeśli włosy są już umyte, trzeba pamiętać żeby suszyć je jedynie chłodnym nawiewem albo pozwolić im wyschnąć naturalnie.

Czesanie włosów przedłużanych

Istnieje kilka fundamentalnych zasad, dotyczących tego, jakie kosmetyki do przedłużanych włosów są najlepsze, jak je myć, ale często zapomina się o czesaniu w odpowiedni sposób. Po pierwsze – jak było wspomniane w części poprzedniej – nie należy czesać włosów na mokro. Jedyną możliwością, w tym wypadku, jest przeczesywanie ich palcami, należy to jednak zrobić bardzo delikatnie.

Pielęgnacja włosów przedłużanych opiera się również na stosowaniu odpowiednich szczotek. Możemy używać między innymi takich, które wykonano z sierści dzika, a jednocześnie posiadających dłuższe, syntetyczne włoski. Pamiętajmy, aby na noc zapleść pasma w luźny warkocz, który uchroni je przed łamaniem. Jeśli możemy – unikajmy stosowania prostownic i lokówek, zwłaszcza przy nasadzie włosów.

Kosmetyki do przedłużanych włosów

kosmetyki do przedłużanych włosów blondDrogeryjne produkty niestety nie nadają się do włosów przedłużanych. Jeśli nie chcemy, aby efekt był krótkotrwały, musimy wyposażyć się w profesjonalne kosmetyki do przedłużanych włosów. W czasie wizyty u fryzjera warto zapytać, jakie szampony i preparaty będą najlepsze. Wiele zależy od marki firmy, z której mamy pasma. Jeśli nasz fryzjer wybiera do przedłużania włosy wysokiej jakości, możemy być pewni, że producent zadbał o specjalną linię produktów, dostosowaną do nich.

Dodaj komentarz